Béčko porazilo první Kvasice 3:2

Viktoria Otrokovice B – Kvasice 3:2 ( 2:0 )

V posledním podzimním zápase jsme měli za soupeře suverénního lídra soutěže Kvasice, které v dosavadním průběhu ještě neprohrály.

Proto jsme změnili rozestavení mužstva a hráli na pět záložníků, abychom posílili střed hřiště. Díky tomu jsme dokázali hrát vyrovnanou partii a k výbornému výkonu celého mužstva pomohla i rychlá branka, kterou po kombinaci L. Křivánka s M. Vašulkou vstřelil J. Červenka, který dorazil do branky prudký centr z levé strany.

Další branka opět padla z levé strany, kdy L. Křivánek obešel obránce soupeře a střelou k bližší tyči překonal brankáře Kvasic.

Po změně stran sice hosté snížili na 2:1, ale branka O. Ponížila hlavou po centru z rohového kopu nás uklidnila a stav   3:1 vydržel až do 89.minuty, kdy se hostům povedlo snížit na konečných 3:2.

Za předvedený bojovný a zároveň kvalitní fotbalový výkon si naši mladí hráči zaslouží pochvalu a na výborném zápase se podíleli stejnou měrou jako Kvasice.

Ondra Ponížil, střelec třetí branky: „Zápas hodnotím pozitivně, protože jsme si připsali vítězství, které od nás nikdo nečekal, a navíc jsme se výrazně posunuli v tabulce, což nám dodá klid v začátcích jarní části. Na zápas jsme se nijak výjimečně nepřipravovali, ale věděli jsme o ofenzivní síle soupeře, a proto jsme chtěli hlavně dobře bránit. Zesílili jsme střed hřiště abychom co nejvíce znepříjemnili soupeřovu kombinaci a rozbíjeli útoky ještě před obranou. Myslím si, že se nám to docela dobře dařilo a ze zisků jsme chodili do rychlých protiútoků. Líbilo se mi tempo zápasu, že všichni makali a nikdo nic nevypustil. V porovnání s dřívějšími zápasy jsme byli přímočařejší, agresivnější a hlavně produktivnější. Hrálo se mi dobře. Mám v hlavě pár věcí, které jsem mohl vyřešit lépe a je to pro mě ponaučení do dalších zápasů. Ze vstřelené branky mám obrovskou radost. Už minulý týden jsem byl blízko, když jsem trefil břevno, tak jsem trochu tušil, že by se to tentokrát mohlo povést. Byl to pro mě vážně nádherný okamžik. Při rehabilitaci jsem si tuto situaci mockrát představoval. Celkově mám ze zápasu dobrý pocit.“

Sestava: Varous – Zach, Lendler, Ruman, Vašulka – Ponížil – J. Červenka, Obiechina, Fiala, Křivánek ,Marčík

Střídání: Zábojník, Daniel, Malota, Horák

Koryčany – Viktoria Otrokovice B 2:0 ( 1:0 ) 28.10.2018

Ve vyrovnaném zápase měli navrch domácí hráči, kteří vytěžili z minima maximum a díky úvodní brance v prvním poločase získali klid na rozdíl od našeho mužstva, které se trápilo v koncovce a opět muselo dohánět náskok soupeře.

Ve druhém poločase jsme začali mít převahu, měli míč více na svých kopačkách a většinu času jsme hráli na polovině soupeře. Do šancí jsme se však dostali pouze sporadicky a ovoce v podobě vyrovnání nepřinesl ani únik Z. Marčíka, ani nebezpečná střela J. Červenky. Naopak domácí potvrdili své vítězství druhou brankou.

Sestava: Varous – Vrága, Lendler, Ruman, Malota – J. Červenka, Obiechina, Ponížil, Zach – Křivánek, Marčík.

Střídání: Daniel, Tichý