Muži A

Jan Šohaj přestoupil do Jablonce

Dvacetiletý záložník Honza Šohaj přestoupil do FK Jablonec. Honza v podzimní části sezóny 2018/2019 za Á-tým FC Viktoria Otrokovice odehrál 12 zápasů a vstřelil 2 branky. Za celý klub FCVO ti Honzo přejeme hodně úspěchů v FK Jablonec! 🙂Jak hodnotíš působení na Viktorce? 

Pro mě jako kluka co vyšel z dorostu, to byla super zkušenost. Začátky byly těžké, ale postupem času jsem si zvykl. Ve Viktorce to bylo super, od vstřícného vedení,  skvělých trenérů, realizačního týmu – od maséra až po naši vedoucí mužstva. Hlavně super pan správce, který se o nás a o naše hřiště staral, jak nejlépe mohl.

Co kluci v kabině?

Všechny jsem je rád poznal, například takového Matesa Fialu, s ním se člověk v kabině nikdy nenudil a tak to má být. Starší kluci mi na hřišti hodně pomáhali a s těmi mladšími jsme se normálně bavili.

Jaký byl trenér Michal Hubník?

Pod trenérem Hubníkem se mi trénovalo dobře. Tréninkově jsme byli vytížení dobře, herně vždy připraveni na zápas a určitě se s ním někdy ještě rád potkám 👍🏼 .
Byl to super trenér na hřišti, i mimo něj! Vždy když jsem něco nevěděl, byl mi otevřený a poradil mi.

Je velký rozdíl mezi MSFL a Juniorskou ligou?

Juniorskou ligu teprve poznávám. MSFL je více o soubojích, taktice, hodně důrazná soutěž, zatímco juniorská je více o běhání, napadání a ziskávání míče. Taktických věcí tady moc není. Třetí liga je na velmi dobré úrovni, když hrajete v top 10.

Jaký je Jablonec?

Hráči mě hned přijali, berou mě jako bych se tady narodil, takže to mi hodně pomohlo. Město je to malé ale příjemné, jen je tady trošku větší zima než na Moravě 😄. 

Jaké bylo tvé první utkání na severu Čech?

První utkání za Jablonec nebylo podle představ. Do utkání proti Bohemians Praha 1905, a.s. jsem naskočil na posledních 30minut, protože týden před startem sezóny mě postihlo zranění zad. Léčba trvala déle než jsem čekal, ale nyní už hraji a doufám, že budu týmu stejně platný jako v základní sestavě Otrokovic. 

Jaké jsou tvé nejbližší cíle?

Můj cíl je skončit s týmem na jaře v předních patrech tabulky, pořád se zlepšovat, říct si o šanci a prosadit se v Á-týmu Jablonce. Během přípravy se mi podařilo vstřelit pět gólů, tak doufám, že forma bude jenom lepší a lepší.