Muži A

Viktorka vs. Olomouc 1:6

Drtivou výhrou v Otrokovicích si upevnila rezerva Sigmy Olomouc druhé místo v Moravskoslezské fotbalové lize. Hanáci nastříleli v zápase soupeři, kterého vedou Dan Matuška a Michal Hubník, tedy trenéři spjatí s Olomoucí, celkem šest gólů. Sami inkasovali jen jednou.

Sigmu postrčily za výhrou dva rychlé góly z prvního poločasu. Po deseti minutách otevřel skóre Mojmír Chytil. Po půlhodině zvyšoval na 2:0 z penalty Ondřej Zmrzlý.

„Pokazili jsme si to sami, když jsme hned na začátku udělali dvě hrubky a soupeře pustili jednoduše do vedení. Snažili jsme se zkorigovat, ale dostali jsme další góly a bylo po zápase,“ litoval kouč Otrokovic Matuška.

Další však góly padaly až v závěru. V 73. minutě zlomil zápas definitivně střelou na přední tyč střídající Jiří Spáčil, který byl na hřišti sotva dvě minuty. Nakonec se trefil jako jediný dvakrát. Čtvrtou branku dal z trestného kopu pěknou střelou Jan Beňa.

Až pak korigovali skóre domácí, přesněji řečeno po rohovém kopu si vstřelil nešťastně vlastní gól Radek Látal.

V nastavení však Baďura a Spáčil ještě zvýraznili debakl. I díky němu drží Sigma druhou příčku – čtyři body za vedoucím Blanskem a o skóre před třetím Uničovem.

Další duel čeká béčko Sigmy v neděli od 10.15 proti pátým Rosicím.