Muži A

Vrchovina – Viktorka 1:4

„Výsledek odpovídá průběhu utkání. Pozměnili jsme sestavu, nasadili jsme bojovnější typy a Michala Malého dali na pozici středního defenzivního záložníka, kde hrál velmi dobře,“ pochválil trenér Viktorie Dan Matuška jednoho ze svých klíčových hráčů s ligovými zkušenostmi.

Chvíli před přestávkou otevřel skóre Minář. Následně Vícha s Bahounkem po hodině hry během čtyř minut přidali další dva góly. V 83. minutě domácí Duba snížil na 1:3, ale v závěru kosmeticky upravil výsledek Vavřík.

„Celý zápas jsme byli lepší, za první poločas jsme měli tři gólové šance, využili jsme jedinou. Ve druhém poločase už to nebylo takové, ale zase jsme dali tři góly. Byl to jednoznačný zápas. Z naší strany to bylo tentokrát prakticky bez chyb, co jsme dělali v minulých zápasech. Bylo to fajn, po dlouhé době jsme hráli tak, jak jsem si představoval hrát,“ liboval si Matuška.

Branky: 83. Duba – 41. Minář, 62. vlastní Vícha, 66. Bahounek, 90. Vavřík.

Domácí začali aktivně, hned v úvodu zápasu vyrazil gólman hostů střelu Svobody na roh, z něhož nebezpečně zakončoval Kamil Skalník. Poté se dvakrát v dobré příležitosti ocitl útočník Duba, ale pokaždé zakončoval příliš slabě. Postupem času se ovšem začali čím dál více prosazovat hráči Otrokovic, čemuž pomohly i chyby Vrchoviny v rozehrávce.

Ve 24. minutě postupoval Mlýnek úplně sám na Šmídu, ten jeho následné zakončení vytáhl na rohový kop. Ve 38. minutě zahrozil znovu Duba, ale střílel jen do brankáře Semanka. Čtyři minuty před půlí propadla domácí defenziva ve středu pole a Minář v samostatném úniku prostřelil Šmídu – 0:1.

Po změně stran se domácí hnali za vyrovnáním, jenže v 60. minutě přišel na hřiště střídající Minx, což se ukázalo jako klíčový moment zápasu. Okamžitě poté, co vběhl na trávník, utekl po pravé straně, nacentroval míč před branku Nového Města a obránce Vícha si jej smolně srazil do vlastní branky. Podobná situace se opakovala o čtyři minuty později, tentokrát ale zakončoval Bahounek – 0:3.

V 83. minutě snížil Duba, když využil nepřímý volný kop, nařízený za malou domů. V poslední minutě opět úřadoval Minx, který tentokrát servíroval balon na zlatém podnose pro Vavříka – 1:4.