TJ Sokol Veselá – FC Viktoria Otrokovice B 3:5 (1:1)

Branky: 57., 77. Dlouhý, 40. Šarman – 54., 58., 82. Ferko, 37. P. Červenka, 75. Mlýnek

Rozhodčí: Ruman – Gajdošík (L), Vajdák (L)

ŽK: 0

ČK: 0

Diváci: 50

Veselá: P. Červenka – Dujka, Bodlák, Čoček, J. Červenka, Odstrčilík, Šumšal, Pavel, Šarman, Soukup (63. Dlabaja), Dlouhý.

Viktoria B: Surovec – Ruman, Bína (88. Hába), Malota, Mlýnek, P. Červenka (46. Kozel), Ferko, Křivánek, Marčík (66. Dvořáček), J. Červenka, Lendler.

26. kolo 1.B tř. sk. B

Fantastický fotbal se hrál na Veselé v posledním kole tohoto ročníku 1. B třídy skupiny B . Nejkvalitnější ze všech  třiceti devíti  domácích zápasů, které dosud Veselá v I.B  odehrála. Na kvalitě se podílely oba týmy, i když samozřejmě hosté byli lepší a vyhráli po zásluze.  Obě  mužstva hrála uvolněný ofenzivní fotbal plný šancí na obou stranách. Viktorka vletěla do utkání jako vítr a gólman  Petr Červenka domácí v první půlhodině několikrát podržel, jednou i za pomocí břevna. Nejhorší pro Veselou snad byla první desetiminutovka. Než se domácí dokázali přiblížit tempu otrokovických mladíků, ti už měli  do osmé minuty tři tutovky. Ve druhém poločasu se s brankami roztrhl pytel a diváci viděli fotbalovou ódu na radost.

Začátek utkání patřil hostujícímu týmu, kdy otrokovičtí fotbalisté si vypracovali několik vyložených šancí. V dalších minutách už se začala  hra trošku vyrovnávat a  do šancí se dostávali i domácí. Největší šanci spálil po půlhodině hry mladý Šarman. Už se zdálo, že Veselá tempu hostů přivykla a že poločas zvládne bez inkasované branky. I když každá ztráta míče na polovině hřiště znamenala  závar před Červenkovou brankou. Hosté hrozili také z centrů a rohů. Po rohu z pravé strany také došlo ke změně skóre ještě před půlkou. Běžela 37. minuta, otrokovický Petr Červenka kopal rok na bližší tyč a střílený centr, ve snaze jej odvrátit, si domácí Tomáš Pavel srazil do sítě. Domácí to nepoložilo a další  rychlý kontr hned ve  40. minutě vedl k vyrovnání. Petr Dlouhý měl svůj den, dostal se za obranu a postupoval středem k pokutovému území hostů. Před křižujícím stoperem posunul ideálně míč doprava na volného Daniela Šarmana a ten podél vybíhajícího brankaře Surovce poslal míč do sítě k zadní tyči. Do kabin odcházeli  proto domácí spokojeni. Hosté naopak docela rozladěni, jelikož řady šancí nevyužili a aby byli osloveni první z devíti klubů, kterým může být nabídnut dodatečný postup do I.A z 2. až  4.míst, museli bodovat  dnes za tři body.

Druhý poločas zase začali aktivněji hosté a hned  v 54.minutě je dostal výborný Ferko do vedení, když mu domácí obrana nechala příliš prostoru pro střelbu. Scénář z první půle se ale opakoval a Veselá opět po třech minutách vyrovnala. Zase byl u toho  Petr Dlouhý. Tentokrát skóroval přímo on sám.  Ovšem už po minutě trochu nešikovný faul domácích znamenal trestný kop Otrokovic z cca  18  metrů přímo proti bráně. K míči se postavil Ferko a precizně míč zatočil k levé tyči ze svého pohledu tak, že stačily milimetry a míč by se od tyče odrazil do pole. On ale míč od tyče putoval po brankové čáře k druhé tyči a tam zapadl za háčky !!! Nádherný gól.  Na dvacet minut gólová přestřelka ustala, aby se rozhořela znovu. To byli v rozmezí dvou minut úspěšní nejprve  hostující Tomáš Mlýnek a pak za domácí perfektní výkon korunoval další brankou Petr Dlouhý a snížil na průběžných a nadějných 3:4. Veselou gól nabudil k závěrečnému náporu, ale hosté drama nepřipustili a už v 82. minutě Ferko dokončil svůj dnešní hattrick.

Hosté splnili svůj úkol,  zajistili si postup z druhého místa do I.A bez ohledu na výsledky ve vedlejších skupinách I.B a přitom na Veselé předvedli excelentní výkon, s kterým se v I.A určitě neztratí.  Domácí jim dobře sekundovali a dnešní porážka je mrzet nemusí.

Zdroj: http://fotbalunas.cz/