FC Viktoria Otrokovice, spolek

Oficiální stránky klubu

„V dnešní době je to spíše na rodičích, aby vedli své děti k fotbalu či jinému sportu,“ říká Dominik Pěnička

„V dnešní době je to spíše na rodičích, aby vedli své děti k fotbalu či jinému sportu,“ říká Dominik Pěnička

„V dnešní době je velmi těžké, najít dostatek hráčů pro určitou věkovou kategorii. Hlavně pro rozvoj hráčů je potřeba, aby bylo v týmu dostatek hráčů. Čím více hráčů, tím více variant herních cvičení na tréninku. Hodně chybí konkurence, která by hráče nutila k neustálé koncentraci a docházce na tréninky, no a hlavně by je měla vyburcovat k nejlepším výkonům. Myslím, že v dnešní době je to spíše na rodičích, aby vedli své děti k fotbalu či jinému sportu. Mě také vedli rodiče k fotbalu a podporovali mě, bez nich bych ho možná ani nehrál. Fotbal je krásná hra, při které si člověk může najít kamarády a hlavně získat mnoho nezapomenutelných zážitků,“ uvědomuje si problematiku mladý trenér.


Zimní přípravu hodnotím pozitivně. Zaměřili jsme se na kondiční složku, hlavně když nám nepřálo počasí. Jakmile nám to počasí dovolilo, tak jsme zapojili práci s míčem. Kluci celou přípravu makali, za což je chválím,“ hodnotí zimní přípravu.


„V prvním jarním utkání nás nečekalo nic lehkého. Jelikož jsme hráli proti Holešovu, který je v tabulce hned za námi. Hrálo se de facto o 6 bodů. Kluci předvedli dobrý výkon, kdy to na hřišti odmakali na 100%. Hráli přesně to, co jsme od kluků vyžadovali. Takže jsem rád, že hráči plnili pokyny, které jim byly uděleny. Z toho vzešla zasloužená výhra 2:1. Jediná kaňka na výkonu je obdržená branka pár minut před koncem, na tom musíme ještě zapracovat. Věřím, že nás výhra nakopne k co nejlepším výkonům v dalších zápasech,“ kladně hodnotí Dominik Pěnička, trenér starších žáků.