Juniorka

Větrné mlýny Nivnice 4:4 Otrokovice

Proti větrným mlýnům nelze vyhrávat, my jsme remizovali a je to pro nás výhra. Hlavní rozhodčí Radim Doležel ukázal, jak se fotbal řídit nemá. Spolu s asistentem Ondřejem Vlkem a Davidem Večeřou zásadně ovlivnili utkání v Nivnici, kam naše béčko přijelo v neděli odpoledne. FC Viktoria Otrokovice podala protest proti této trojici a utkání v Nivnici. Za stavu 2:0 útočník L. Křivánek dobíhal míč v pokutovém území soupeře a při přebírání jej zezadu srazil domácí brankář – penalta se nepískala. Kromě těchto nejkřiklavějších momentů opakovaně pochybili hlavní rozhodčí ve spolupráci se svým asistentem AR1 také v mezihře, v níž tendenčním posuzováním jednotlivých situací až příliš okatě stranili domácímu celku. Hosté byli v rychlém protiútoku několikrát mylně přerušeni kvůli domnělým ofsajdům, veškeré souboje byly vyhodnoceny v jejich neprospěch, zatímco na opačné straně zůstaly totožné zákroky a souboje bez povšimnutí kvůli domnělým ofsajdům, veškeré souboje byly vyhodnoceny v jejich neprospěch, zatímco na opačné straně zůstaly totožné zákroky a souboje bez povšimnutí. Pro hostující mužstvo pak bylo velmi složité udržet koncentraci pouze na hru, což vyvrcholilo na konci první půle červenou kartou pro našeho brankáře. Reálně tak hrozilo, že hosté po přestávce k utkání vedenému tímto stylem nenastoupí. Tomu naštěstí funkcionáři FC Viktoria Otrokovice zamezili. Teprve ve druhé půli se začala pískat rovina, což se projevilo i na konečném výsledku utkání. Nutno podotknout, že této proměně hlavního rozhodčího a jeho asistenta AR1 předcházela důrazná domluva sportovního ředitele našeho klubu směrem k rozhodčím.  Vzhledem k tomu, že v Nivnici nejde zdaleka o první prohřešek tohoto druhu, žádáme STK i komisi rozhodčích o důsledné prošetření inkriminovaného duelu. Bohatě postačí prvního poločasu. Ačkoliv vetace rozhodčích již není možná, byli bychom rádi, kdyby pánové Radim Doležal a Ondřej Vlk nebyli do konce sezony nasazováni na žádné další zápasy našeho klubu.

Jan Janča, trenér: „V neděli jsme odehráli utkání na horké půdě v Nivnici. I když jsme byli posíleni o hráče z Á-týmu, na naší hře se to kladně neprojevilo, protože naši hráči neudrželi míč, který jsme ztráceli nepřesnou rozehrávkou. Ve 12. minutě nás soupeř potrestal, protože jsme špatně bránili rohový kop a centr směřující na hranici malého vápna uklidil hráč do naší brány. O deset minut později byl faulován Patrik Lendler, při převzetí míče na naší polovině a rozhodčí nechal hru pokračovat a hráč Nivnice toho využil a prostřelil Jelínka 2:0. Za stavu 3:0 to vypadlo, že je rozhodnuto. Náš nový hráč Obiechena, poslal Viktorku zpět do hry. Ve 35. minutě snížil na 3:1 a v 41. minutě na 3:2. Do kabin jsme mohli jít s jednobrankovou ztrátou, nebýt faulu našeho hráče v pokutovém území, za který jsme bylo potrestání pokutovým kopem, který soupeř proměnil a vyloučením Jelínka za protesty.
Do 2. zápasu jsme vstoupili s odhodláním zvrátit nepříznivý stav zápasu a potvrdilo se staré dobré pravidlo, že hra v deseti donutí hráče k pohybu a většímu úsilí. Přestali jsme ztrácet míče a kontrolovali vývoj utkání. Jirka Kiška snížil na 4:3 a devět minut před koncem Daniel krásnou střelou pod horní tyč vyrovnal na 4:4. Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a touho zvrátit nepříznivý výsledek zápasu do poslední minuty. Kdyby Fiala netrefil břevno a v poslední minutě nevykopl hráč domácích střelu Obiechana z prázdné brány, brali by jsme tři body.“

 

FCVO: Jelínek, Kiška, Lendler, Fiala, Horák, Červenka, Obiechena, Tichý, Marčík, Mlýnek, Křivánek
Střídání: Hrnčiřík, Daniel