Prohra v derby s Baťovem

V sobotu dopoledne odehráli dorostenci své podzimní derby proti SK Baťov. Městské derby bohužel ovládli hosté. (1:3 – Večeřa)

Trenér Ivan Bořuta: „V sobotu dopoledne nás čekal silný soupeř SK Baťov – lídr tabulky. Poprvé za podzim jsme byli téměř komplet, kdy nám chyběl pouze Lukáš Petrů, který má ruku v sádře. Ale i při jeho absenci,  to bylo nejsilnější složení, jaké jsme měli možnost dát dohromady za celý podzim, kdy se různě postrádali různí hráči základu, pro zranění, nemoci apod. To nám také dodávalo optimismus před otrokovickým derby, které chce samozřejmě každé vyhrát.

První poločas se odehrál v solidním tempu, kdy měli hosté více držení míče, no na šance jsme vyhráli my a když se podařilo při jedné z nich Večeřovi přehodit chybujícího gólmana hostů, šli jsme do vedení 1:0. Snaha hostí povětšinou končila na hranici našeho pokutového území a tak jsme šli o poločase do kabiny s vedením 1:0.

Do druhé půle jsme ale bohužel, jak se stává naším zvykem, vstoupili velmi špatně, nekoncentrovaně a soupeř naopak nažhavený touhou po srovnání nás začal jasné přehrávat. Jako příklad bych zmínil, že za prvních osm minut druhé půle míč snad neopustil naší polovinu. Druhý poločas se hrál jasné v režii hostí. My jsme hrozili pouze z brejků a jeden dokonce skončil jasnou šanci Kraváčka, který bohužel neproměnil. Hosté dál hráli velmi aktivně, tlačili na nás, hráči si ani šanci k vyrovnání nevzali k srdci, a tak přišel trest. Hosté dali celkem v rychlém sledu tři branky, všem třem předcházely naše hrubé individuální chyby a když jsme ani z pokusu o závěrečný tlak nedokázali nic vytvořit, hosté v utkání zvítězili. Jsem rád, že se utkání hrálo ve vysokém tempu, ale v rámci fair play a za četné divácké kulisy. Je nutno dodat, že minimálně za druhý poločas zcela zaslouženě a já jim gratuluji. Máme za sebou tři kola se soupeři z vrchu tabulky, a po prohrách s Loukama a Baťovem a výhra ve Slavičíně jsme spadli v tabulce mimo zónu, ve které jsme si vytyčili hrát. Nezbývá než povinně vyhrát zbývající dvě kola s Hulínem a Hlukem a v zimě se pořádně připravit na jarní boje. Ale to nepůjde samo a kluci si musí uvědomit, co chtějí. Řádně zlepšit jak účast na trénincích, tak nasazení v nich.“