Áčko doma potvrdilo formu

Svěřenci trenéra Hubníka potvrdili doma proti Uherskému Brodu formu z minulých zápasů. Na domácím hřišti porazili Brod 3:1 (Hladík, Malý, Kiška). Po 13. kolech má Áčko 22 bodu a obsadilo 4. místo, o bod za Petřkovicemi a o bod před Velkým Meziříčím.

Ve třetí minutě měl na svých kopačkách šanci Jan Šohaj, který se po rychlé akci objevil sám před brankářem, ale svou ranou neotevřel skóre. V osmé minutě po centru z pravé strany, který vyboxoval brankář Dostál, se míč dostal k Hladíkovi a ten poslal míč po zemi k tyči 1:0. Brod mohl už v 10. minutě vyrovnat, kdy Malenovský pálil z ideální pozice velkého vápna, těsně minul branku Semanka. Ve 12. minutě Chwaszcz vyrovnal. V 19. minutě Skwarczek vyslal z poza vápna krásnou ránu pravačkou, brankář Dostál měl do dělat aby střelu vytáhl na rohový kop.
V 60. minutě měl na kopačce další střelu Honza Hladík, který svou křižnou střelou těsně minul vzdálenější tyč.
Michal Malý poslal Viktorku do vedení v 65. minutě, kdy po ostrém centru osamocený doklep míč do prázdné branky. Další akce Skwarczeka, rozehraný volný přímý kop z 25. metrů musel brankář z brány vytáhnout. Na 3:1 navýšil Jiří Kiška, z pravé strany nádherně přehodil Dostála. Před koncem zápasu podruhé dobře Kiška. Naznačil střelu, potáhl míč do středu hřiště podél brankáře, ten však stihl nohou poslat míč mimo svou branku.
Michal Skwarczek: „Tak začali jsme dobře rychlým gólem, což vždy týmu pomůže, ale o par minut jsme inkasovali, což byla škoda. První poločas se pak dohrál v bojovnosti, moc o fotbale to nebylo . Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, drželi jsme balon dobře kombinovali, dali gól a soupeře k ničemu nepustili.  Co se týče nadcházejících dvou zápasů, tak my se  snažíme hrát každý zápas kombinačně a svoji hru, takže v tom chceme určitě pokračovat v dalších zápasech. Máme před sebou 2 zápasy a určitě by jsme je chtěli zvládnout oba dva, i když můžem být favoriti, tak zápasy budou náročné. Začíná být těžší terén, takže už to není jen o fotbalovosti, ale hlavně o bojovnosti,“ hodnotí po utkání Michal Skwarczek.
FC Viktoria Otrokovice: Semanko- Malý Zábojník, Markovič, Kaizar, Jasenský (K), Šohaj, Hladík, Kiška, Mlýnek, Skwarczek.
Náhradníci: Obiechina, Slaný, Fiala, Vašulka,Jelínek. Trenér: Hubník Michal.